TAVHL-TAV Havalimanları Holding A.Ş. - Sayfa 72
Sayfa 72 Toplam 98 Sayfadan BirinciBirinci ... 2262707172737482 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1465 adet sonuctan sayfa basi 1,066 ile 1,080 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TAVHL-TAV Havalimanları Holding A.Ş.

Yeni gelen bildirimleri inceleyebilirsiniz. 1230 itibariyle.ytd

Tmm bugün düşsün ama bu seviyeler yeter bence biraz toparlanması gerekiyor sanki ytd.

O tarihlerden sonra turizm bitmisti. Yeni topladi.

AHL baskisi her zaman ustunde duruyor. Cunku cok buyuk.

Alıntı spenc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni gelen bildirimleri inceleyebilirsiniz. 1230 itibariyle.ytd
    Koydum.

Havacılık Sektörü Analizi (Deniz Yatırım)

Dış hatlardaki güçlü yolcu trafiği, Kasım ayı toplam hava yolcu sayısını dengede tuttu

Devlet Hava Meydanları'nın yayınladığı verilere göre, Kasım ayında Türkiye'de havaalanlarını kullanan yolcu sayısı 13.9 mln'a ulaşarak %2.4'lük düşüş gösterdi. Toplam yolcu sayısındaki düşüş bizim %1.0 artış beklentimizin hafif altında gerçekleşti. Ancak bu farkın oluşmasında iç hat yolcu sayısındaki %12'lik düşüş etkili olurken (bizim beklentimiz %3 düşüş), dış hat yolcu trafiği %14 ile oldukça güçlü bir performans göstermiştir (Deniz Yatırım beklentisi +%9). Bu nedenle, Kasım ayı yolcu trafiği verisini hafif olumlu olarak yorumluyoruz.

Kasım ayında, TAV Havalimanları Holding'ın amiral gemisi ve Türk Hava Yolları'nın ana üssü olan İstanbul Atatürk Havalimanı'nın iç hatta %13'lük düşüş, dış hatta ise %7'lik artış ile toplam yolcu sayısında %1.0 artış yaşadı. Toplam rakam bizim beklentimize paralel gerçekleşirken, dış hat yolcu sayısındaki artışı TAVHL ve THYAO için olumlu olarak değerlendiriyoruz.

Pegasus Havayolları'nın baz merkezi olan Sabiha Gökçen Havaalanı'nda ise beklentilerimiz dahilinde yurt içi yolcu ve yurt dışı yolcu sayısında sırasıyla %4 düşüş ve %16'lık yükselme yaşadı. Bu havalimanında da zayıf iç hat performansına karşılık, güçlü dış hat yolcu sayısı artışı göze çarpıyor.

Nisan ayı ile beraber düşük baz etkisi ile desteklenen yüksek yıllık büyüme rakamları, sene içinde TL'nin değer kaybı ve artan petrol fiyatları nedeniyle yükselen bilet fiyatlarının iç hat yolcu sayısındaki hızlı daralma yaratmış olması nedeniyle Eylül ayından beri baskı altında kalmaktadır. Ancak, hava yolu şirketleri ve havalimanı operatörü olan TAV'ın operasyonel karlılıkları için yurt dışı yolcu trafiğinin daha önemli olduğunu düşündüğümüzde, Kasım ayı verilerini sektör oyuncuları için hafif olumlu olduğunu düşünüyoruz.

Havacılık sektörü için olumlu görüşümüzü PGSUS ve THYAO için AL tavsiyelerimizle koruyoruz.

Deniz Yatırım
    www.denizyatirim.com.tr

Deniz Yatiriminin yuzdelerinde bir hata var gibi. Tum seneyi (Ocak-Kasim 2017/2018) mi karsilastirmaya almis acaba. Aksama sirketten gelsin veriler, onda daha net olur.

Eee deniz Yatırım ne duruyorsun alsana birde yazıyı sisirmisler Algida secicilik. Amiral gemisi holdingin thy nin ana üssü!!
    Nasa uzay araştırma merkezi havası katmışlar. El atsaniza biraz daha çene yapacaginiza.

Eee deniz Yatırım ne duruyorsun alsana birde yazıyı sisirmisler Algida secicilik. Amiral gemisi holdingin thy nin ana üssü!!
    Nasa uzay araştırma merkezi havası katmışlar. El atsaniza biraz daha çene yapacaginiza.
    Yine yanlis anlamisim, Amiral geminin ne olacağına dair iki kelam etmemisler diye duzelteyim bari.

8. 06.December.2018, 13:40
    Sebep
    Gereksiz

Ömrumu yedın tavh

Alıntı Mahulli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömrumu yedın tavh
    Mahulli hc beklentin nedir? Yani temettü mü yoksa birikim mi ya da vs.

13. 06.December.2018, 17:01
    Sebep
    Gereksiz

Mahulli hc beklentin nedir? Yani temettü mü yoksa birikim mi ya da vs.
    Abi niye yazmiyorsun sen de hic?

Yok yazdım sildim diğer tarafa yazdım sildim dedim bosver. 2312 önemli üzerinde kalsın bugunluk dedim sonra kafa karistirmayayim. İşlem yapıyorum aldiklarimi. Ytd.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 6 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (3 kayıtlı ve 3 misafir)

1. spenc,
  2. İbrahİm,
  3. 666