SODA - Soda Sanayii - Sayfa 31
Sayfa 31 Toplam 32 Sayfadan BirinciBirinci ... 2129303132 SonuncuSonuncu
Toplam 934 adet sonuctan sayfa basi 901 ile 930 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SODA - Soda Sanayii

Alıntı detan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    OBO formasyonunun hedefi şu şekilde hesaplanıyor.

Alım fırsatı olur gerçekten de,
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2. 19.October.2018, 12:55

SODA ile ilgili olarak yaptığım ilk yorumda koyduğum grafikte belirttiğim OBO (Omuz Baş Omuz) formasyonunun hedefi 5.80'e denk geliyor. Ayrıca
    çıkış öncesi direnç olarak çalışmış olan 5.80 - 6 seviyesinin düşüşte destek olarak çalışması gerekir.
    Teşekkür ederim Sn Detan

4. 19.October.2018, 16:32

Destek ve dirençler. Yeni haftaya yeni ama geçilmesi kolay dirençlerle başlayacak SODA . 7 üstüne çabuk çıkacağımızı umut ediyorum eğer hala bezdirme dökme oyunları bitmediyse bu vampirlerin.Ancak aynı oyunları yıllardır sürekli yaşadığım için alıştım artık bu durumlara ......
    Almak, satmak ,tutmak herkesin kendini bağlar o kaddarr...(ytd değil şahsi fikirlerimdir.)

son durum bu bende ve SAR indikatörü nerdeyse aşağı geçmek üzere buda olumlu etkiler eğer alta geçerse SAR indikatörü....
    Almak, satmak ,tutmak herkesin kendini bağlar o kaddarr...(ytd değil şahsi fikirlerimdir.)

önemli indikatörler son durum. rsı indikatörü 50 ye yakın ve üstüne atmalı ki çıkışa geçebilelim...

Hareketli ortalamalar son durum.İLGİLENENLERE GELSİN.

ÜÇÜ BİR ARADA.....SON DURUM.

Başkası ne der bilmem ama ben buna SODA da bu seviyede dökme ve bezdirme hareketleri diyorum ve son durum bu şekilde SODA gayet bariz bir durum.

8.26 yı gördüğü zirve tarihi olan 03.09.2018 deki değerler bu şekilde imiş.Bilgi olarak ilgilenenlere gelsin.

çiziktirmemde 7.02 üstüne atmamız gerektiği aksi halde aşağıdaki fiatları test edebileceğimiz görünmektedir..7.41 bariz bir direnç gerçeği olarak karşımızda duruyor.....

SODA gap sevmez diyenlere gelsin.

bu da saatlikteki gap grafiği.
    Konu yucin tarafından (20.October.2018 Saat 02:20 ) değiştirilmiştir.

Sayın yucin, koyduğunuz grafiklerdeki boşluklar (gap) zaten kapanmış. Kapanmamış bir boşluk yok ki bu boşlukların bir önemi olsun.

Sizin saatlik grafiğiniz üzerinden gidelim.
    Çıkışta 7.11 den 7.15 e sıçrayıp minik bir boşluk bırakan SODA, takriben 10 saat sonra düşüşe geçerek boşluğu tamamen kapatmış. Gap dediğiniz şey başka nasıl kapanabilir ki?

6.73 - 6.71 olayında boşluk bile yok. Mumun kapanış değerine bakarak boşluk var denemez. Mumun dibine göre bakmanız gerekir. Burada bir boşluk olduğunu var saysak bile bu boşluk da sonraki seanslarda kapanmış.

Size acizane bir tavsiyem olacak: Teknik analiz konusunda biraz daha çalışmanız gerekiyor.

Kapanmamış boşluk için bir örnek:,

15. 20.October.2018, 02:32

16. 20.October.2018, 18:18

17. 20.October.2018, 22:02

18. 20.October.2018, 23:29

SODA'nın hareketini sadece dolara endekslemenin yanlış olduğunu bugün net olarak gördük.

Borsanın %1.84 düştüğü
    Doların %0.44 arttığı bir günde
    SODA %3.46 düşebiliyormuş.

Kısa vade için düşüş beklentimi ortaya koymuştum ve bu beklenti (henüz hedefe tam ulaşmamış olmamakla birlikte) kısmen gerçekleşti. Bu demek değildir ki SODA hep düşecek. Uzun vadede farklı, orta vadede farklı, kısa vadede farklı sonuçlar ortaya çıkabilir.

Peki diğer grup şirketlerinin de cam grubu
    anacm sise trkcm vs yaklaşık düşüşleride formasyon gereğimi diyorsunuz.
    Ya hiç mi gündemi takip etmiyorsunuz
    Böyle bir açıklama olabilir mi halka açık şirketler le ilgili böyle açıklama nasıl yapılır manipülasyona sebep olabileceğini görmüycek kadar mı ekonomiden çakmıyorlar.
    söke söke biz almasını biliriz tarzında açıklamalar olmuş
    İş grubundan sonra sırada şişecam grubu var ordada devrolucak paylar var onlarda alınacakmış vs
    Ya bari ilgili iştiraklerle ilgilide bi düzenleme yapılacak de
    Ya tamam belki yapılabilir önünüzde bi engel yok
    Bunu uygun bir dil ile anlatın be kardeşim
    Bugün yerli yatırımcı vs gösterdiği tepkiyi yabancı fonlar vs gösterseydi grup şirketlerinde kanımca temiz bi -10 düşüş olurdu.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Açıklamalardan bu konunun kısa zamanda neticelendirileceği yada çözülmesi istendiği anlaşılıyor küçük yatırımcının ne olacaksa olsun demekten başka da yapabileği bir şey de yok zamanlama olarakta düzenlemenin ekonomik açıdan hassas bir zamana rastması düşündürücü bi söz vardı

Müflis tüccar eski defterlerine bakarmış umarım durum o derecede değildir. Allah sonumuzu hayır etsin ne diyelim

Yatırım tavsiyesi değildir YTD

5.90 a kadar eğer inerse artık bu seviyelerde neler yapılır hep yazdım zaten herkes kendi kararını kendisi verecek sonuçta..

Topik hareketli.... Hareketli yerleri severim
    Ben bu işlerden pek anlamam ama bir teknik analiz denemesi yapayım; belki tutar

Bravo 1 ay once atilan bu isabetli grafik icin.

4.24'e inmesi gerek.

Alıntı Nik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4.24'e inmesi gerek.
    4 devri bitti de.. 30 grafikli her indikatore bir grafik devri kesilmis 6'lara inince.

Alıntı Angelinvestor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya hiç mi gündemi takip etmiyorsunuz
    Keşke gündemi takip ettiğiniz kadar forumu takip etmiş olsaydınız Ne zaman ne yazdığımı bilir ona göre yorum yapardınız.
    Ortada hazineye devir konusu yokken hedefi koymuşum. Günde üç defa yön değiştirip 'sabah düşecek, akşam yükselecek' diyenlerden değilim ben.

Alıntı 666 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bravo 1 ay once atilan bu isabetli grafik icin.

Grafiklere çok önem vermem o yüzden olabilir 5 para etmez benim için
    Bir hisseyi ele alırken dönemlik bir aylık da bakmam uzun düşünmek lazım Hissenin temel olarak bir değeri vardır
    9 Ayda 1.5 Tl kar etmiş bir şirketten bahsediyoruz.
    Varlıklarını dolar bazında olmasından dolayı değerini koruyan hatta dahada attıran bir şirket olduğu için sodayı seviyoruz.

Botaştan enerji alım sözleşmesi bile döviz tarifesi üzerinden yapıyor
    O derecede mali yapısı iyi satışları %85 yabancı para cinsinden
    Ha bu karın büyük kısmı bu dönem için kambiyo karından dolayı geldi bu kar diyenler de olabilir.
    Yaklaşık bir kaç yıl sonra da esas faaliyetinden bu karları yapacağını düşünüyorum
    Tek sıkıntı siyasi verilen mesajlar gelişmeler bir ali cengiz oyunu çevirip buradan pay çıkarta bilir miyiz hesapları iştah kabartan çok şey var şu an grup şirketleri için
    YTD

o nasıl bilanço öyle .? Manyak SODA......O 9 lar buraya gelecek o kadar, ama er ama geç....

29. 28.October.2018, 21:22

30. 30.October.2018, 00:31

Soda da ne dediysek o oldu.Bakıyorumda bilançodan sonra bazı aracı kurum ve kişiler çok bilmiş gibi ahkam kesmeye 9 lardan bahsetmeye başlamış.Lem ben önceden ki yazılarım geride Soda da daha 5.90 larda iken başladım o 8 ler buraya gelecek demeye ne oldu 8.26 zirve oldu.Şimdide aylar öncesinden dedim o 9 lar hatta çift haneler buraya gelecek demeye.Öyle işkembedende sallamıyoruz yazılarım geride .Soda yı bu alemde en iyi ben bilirim.İsteyen kabul eder isteyen etmez.O kadarrr.Bükemediğin bileği öpeceksin.Ben öyle hergün inecek çıkacak diyenlerdende değilim.Soda ya artık çift haneler yakışır bence bakın daha bu bilançoya cam elyaf satış gelirleride eklenmedi.Kromaj satışları artıyor yakında soda külünüde geçecek satışlar ve yurt dışı yatırım iştirakleri özellikle Solvay büyümeye başladı ötekilerde onu takip ediyor.Seneye daha çok temettü ve bedelsiz alma durumu mevcut.Hatta çoookkk önceden yazdım bu Soda hisse başı 1 tl ve üstü temettü verecek diye ve o yola girdi artık Soda.Bu yüzden defalarca yazdım büyük resme odaklanın diye.Ha birde eldeki o nakit fazlalılığı da var bu ne olacak bakalım.Mubarek durmadan artıyor ve cam elyafı ve diğer iştirakler sayesinde durmadan artacak bu nakit.Nereye koyacaklar bu paraları acaba .Yaz yaz bitmez bu Soda ve hedef 2021 sonu ve sonrası daha muazzam olacak bekleyen sabreden ihya olacak bence hayırlısıyla.Buralarda boşuna oyalanıyorsunuz vampir efendiler boşuna uğraşmayın kabına sığmıyor artık Soda bunu sizde biliyorsunuz fazla zorlamayın artık zira mal kaptırıyorsunuz heh....
    Konu yucin tarafından (01.November.2018 Saat 22:54 ) değiştirilmiştir.

[QUOTE=detan;113991]Sayın yucin, koyduğunuz grafiklerdeki boşluklar (gap) zaten kapanmış. Kapanmamış bir boşluk yok ki bu boşlukların bir önemi olsun.

Sizin saatlik grafiğiniz üzerinden gidelim.
    Çıkışta 7.11 den 7.15 e sıçrayıp minik bir boşluk bırakan SODA, takriben 10 saat sonra düşüşe geçerek boşluğu tamamen kapatmış. Gap dediğiniz şey başka nasıl kapanabilir ki?

6.73 - 6.71 olayında boşluk bile yok. Mumun kapanış değerine bakarak boşluk var denemez. Mumun dibine göre bakmanız gerekir. Burada bir boşluk olduğunu var saysak bile bu boşluk da sonraki seanslarda kapanmış.

Size acizane bir tavsiyem olacak: Teknik analiz konusunda biraz daha çalışmanız gerekiyor.

Kapanmamış boşluk için bir örnek:,

[/QUOTE

bu yaziya yazdığım cevabi yazım neden silindi anlamadım.Yazımin sonunda bilmemek değil öğrenmemek ayıp demişler diye yazmış ve gerekli açıklamami yapmıştım ...

Alıntı yucin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

çiziktirmemde 7.02 üstüne atmamız gerektiği aksi halde aşağıdaki fiatları test edebileceğimiz görünmektedir..7.41 bariz bir direnç gerçeği olarak karşımızda duruyor.....

ışte olacağı belirtmiş ve uyarmıştım herkesi ve şimdi değişti durumlar hafta sonu detaylı bilgilendirme yaparım inş.

7.08 manyak SODA.....heh....

Geldik yine 7.41 e kır geç artık kalıci olarak burayı Soda..

Hadi bakalım yeter bu kadar 7.41 i iyi sevdin ama yukarda sevilecek daha güzel rakam var 8.26 gibi mesela....heh.

yine sataşmadan duramamış bana birisi anlaşılan hiç unutamiyacak beni...heh....O 9 un ucu göründümü dersiniz acaba....

Hep aynı numaralar doyumsuz vampirler kullanın bakalim 7.41 i nereye kadar kullanacaksınız 7.7x ler ilk hedef olsun hadi bakalım ne diyorsak o ......heeeehhh....7.41 direncini uydurduğum gibi bunu da uydurdum iyimi.....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)