SKBNK - Şekerbank
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SKBNK - Şekerbank

Morph Guest

SKBNK - Şekerbank

SKBNK - Şekerbank

2. 3 yıldır düşüşte, son bir haftadır da yükseliyor.

3. 2017/3
    Dönem Net Karı / Zararı
    25.174.000

Geçen yıl, 2016/3
    10.786.000

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=SKBNK

Bütün bankalar her sene karını ikiye katlarken bunun ne derdi varmış da karını yarıya düşürmüş ? Çok merak ettim bilen birisi varsa cevaplayabilir mi acaba?

5. Alıntı faruko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün bankalar her sene karını ikiye katlarken bunun ne derdi varmış da karını yarıya düşürmüş ? Çok merak ettim bilen birisi varsa cevaplayabilir mi acaba?
    Faruko kardeş,

Batık kredilerin aktiflere oranı %6,6 gibi birşey.

Sektör ortalaması %3,5 gibi olması lazım.

Takipteki kredilere ayrılan karşılık da düşük. (Provizyon diye geçiyor bu oran )

Bu takipteki kredi oranı 4?5 yıl önce düşükken kar rakamları da yüksekmiş. Durum değişince giderler de yüksek olduğu için şube sayısı v.s de düştü, şimdiki hale geldi.

Fiyat ucuz gibi görünse de aslında mesela Halkbank daha ucuz. (Karlılık açısından)
    Bankanın satış beklentisi tekrar başlarsa tabi o zaman durum değişir ancak bu enflasyonist ortamda bankanın satışı bana pek mümkün gelmiyor.

Ben de takip ediyorum, bilançoda rasyolar açısından bir umut göründüğü an eski seviyelerine çıkacağını düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

6. GYO bölünme açıklaması gelmiş,

10.05.2017 tarihli Özel Durum Açıklamamızda özetle, gayrimenkul portföyünün operasyonel olarak daha etkin yönetilmesi ve yatırımcıların ilgisine sunulması hususları da dikkate alınarak, Bankamız aktifinde yer alan gayrimenkul portföyünün, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na dönüştürülmesi hedeflenen Şeker Proje Geliştirme ve Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'ye kolaylaştırılmış usulde "iştirak modeli" ile kısmi bölünme yoluyla devredilmesi için gerekli yasal işlemlere başlanılması için çalışmalara başlanıldığı duyurulmuştu.
    Kısmi Bölünme işleminin kolaylaştırılmış usulde olması nedeniyle, Sermaye Piyasası Mevzuatı uyarınca uzman kuruluş görüşü aranmamakla birlikte, BDDK'nın Bankaların Birleşme, Devir, Bölünme ve Hisse Değişimi Hakkında Yönetmeliğinin 17.maddesi uyarınca, görevlendirilen uzman kuruluş Ernst Young Kurumsal Finansman Danışmanlık A.Ş. tarafından hazırlanan rapor tamamlanmıştır.
    Söz konusu raporda özetle; "Değerleme çalışmasında Uluslararası Değerleme Standartları 1 (USD1) kapsamında gelir yaklaşımı, piyasa yaklaşımı ve maliyet yaklaşımı göz önünde bulundurulmuştur. Ancak şirketin yeni kurulmuş ve operasyonel olmayan bir şirket olması nedeniyle gelir yaklaşımı ve piyasa yaklaşımı dikkate alınmamış, değerleme çalışmaları maliyet yaklaşımı kapsamında net aktif değer yöntemi kullanılarak yürütülmüştür.
    Çalışmalarda, Banka'ya ait 31 Aralık 2016 tarihli denetlenmiş konsolide BDDK mali tabloları, Şeker Proje 'ye ilişkin 24 Mayıs 2017 tarihli yasal mali tablolar ve gayrimenkul ekspertiz raporları esas alınmış ve hisse değişim oranı hesaplaması için iki yöntem kullanılmıştır.
    Mali tablolar esas alınarak yapılan çalışma sonrasında devrolan gayrimenkullerin değeri 628.725.488 TL, devralma oranı ise %0,079 olarak hesaplanmıştır. Bu hesaplamalara istinaden Şeker Proje'nin yeni sermayesi 629.225.488 TL ve artırılacak sermaye 628.725.488 TL olmuştur. Sermaye artırımı öncesi ve sonrasında Şirket'in hissedarlık yapısı değişmemiştir ve Şekerbank'ın payı %100 olarak korunmuştur.
    Gayrimenkul ekspertiz raporları esas alınarak yapılan çalışma sonrasında devrolan gayrimenkullerin değeri 707.670.257 TL, devralma oranı ise %0,071 olarak hesaplanmıştır. Bu hesaplamalara istinaden Şeker Proje'nin yeni sermayesi 708.170.257 TL ve artırılacak sermaye 707.670.257 TL olmuştur. Sermaye artırımı öncesi ve sonrasında Şirket'in hissedarlık yapısı değişmemiştir ve Şekerbank'ın payı %100 olarak korunmuştur.
    Ancak, iki yöntemde de hesaplanan hissedarlık oranı değişmediği için, sonuç kolaylaştırılmış kısmi bölünme kapsamında dikkate alınabilecek olan BDDK mali tablolar üzerindeki kayıtlı defter değerleri kullanılarak yapılan hesaplamaya dayandırılarak Şeker Proje'nin yeni sermayesi 629.225.488 TL ve artırılacak sermaye 628.725.488 TL olmuştur." İfadelerine yer verilmiştir."
    12.06.2017 tarihli Uzman Kuruluş Raporu ekte pay sahiplerimizin incelemesine sunulmaktadır.
    Yukarıda açıklanan oranlar, artırılan sermaye ve bölünme hususu henüz kesinleşmemiş olup, Sermaye Piyasası Kurulu'nun ve BDDK'nın onaylarından sonra kesinleşecektir. Sermaye Piyasası Kurulu'nun ve BDDK'nın kararı çerçevesinde bölünmeye ilişkin gerekli duyurular ayrıca yapılacak, ayrıca bölünme ile ilgili esaslar, her iki şirketin tarihi bilahare açıklanacak Genel Kurul toplantılarında görüşülecektir.
    Kamuoyu ve yatırımcıların bilgilerine sunulur.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Fırtına kopmak üzere...

[IMG][/IMG]

8. Aman başkan ne yaptın, fırtına değil, hafif bir rüzgar esse o da yeter

2016 başında benzer şekilde hareketli ortalamaları kesmiş, yani dediğin gibi bir benzerlik olursa bir hareket beklerim,

1,26 üstünde kalması o yüzden kritik

Sn.davran,

Hareketli ortalamaların geliş açısı ve kesişmesi 2016 başındaki harekete değil, kutu içine aldığım 2012 yılındaki harekete benziyor. Boşuna çizmedik kutuları

10. 1,32ye yüklü satış yazmıştım sildim,

Farukonun fırtına teorisi doğru çıkacak sanırım

11. İyi ki silmişim emri, 1,36 görüldü
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

1,44 TL %10 yaptı.

Bişey değil arkadaşlar, afiyet olsun

Alıntı faruko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fırtına kopmak üzere...

[IMG][/IMG]

Hafif rüzgar esti, sırada fırtına var dostum

Alıntı davran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aman başkan ne yaptın, fırtına değil, hafif bir rüzgar esse o da yeter

2016 başında benzer şekilde hareketli ortalamaları kesmiş, yani dediğin gibi bir benzerlik olursa bir hareket beklerim,

1,26 üstünde kalması o yüzden kritik

Bekleme yapma , devam et

Alıntı faruko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hafif rüzgar esti, sırada fırtına var dostum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)