SELEC - Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş.

Morph Guest

Gerçekten kaliteli bir şirket uzun zamandır alım için takipteydim dün ve bugünkü alımlarımla yerimizi aldik.
    pazar payını en son %41lere kadar cikartmisti.
    Yatırımcı profilinde pek çok yabancı kurumsal fonlar var.
    Mükemmel bir hisse düşüşü anlamsız
    Ciro kar pazar payı kurumsal fonlar sürekli artıyor. yılbaşında euro artışından dolayı yeni listeler ile ciddi stok kârı vs pek çok artılara rağmen bence buraları hiç haketmiyor. YTD

İlaç fiyatlarının belirlenmesinde 2015ten itibaren referans euro kurunun önceki yıl ortalamasının %70i oranında belirlenmesi ile bu yıl rekor bir zam olayıyla karşılaşabiliriz
    2017 de referans fiyat 2.3421 olarak belirlenmiş.
    2018 yılı için benim hesabıma göre 2017 yılını yaklaşık 4.12 ortalama ile kapatıldı muhtemelen şubatta açıklanacak
    2018 referans fiyat 2.884 olursa şayet
    bu yıl için %24 civarı bir artış gündeme gelebilir.
    2017 de olduğu gibi hatta 2018 yılında ilk çeyrekte rekor stok karı yazmasını bekliyorum.
    Örneğin yıl sonuna 1 milyarlık stokla girse 230 milyoncuk stoklardan kar edebilir.
    Zam olayı ile ilgili durum zaten netleştiğinde tren çoktan kalmış olur.
    bunlar benim beklentilerim olup yatırım tavsiyesi değildir.

Aç gözlülük edip 3.49 a yazmıştım sabahtan alımları
    3.50 desek cuk olacakmış.
    Olsun bakalım şubatta bakanlık fiyat belirlemede bir regülasyona gitmezse şenlik olur. Düz hesap %20 civarı makul beklentim var YTD.

Ya gerçekten harika bir gün olacak
    Zira hareket konusunda bu kadar hantal bir hissenin böyle yükseliş buralarda kalmaz YTD

Bugün nihayet 4 ü test etti eczacımız
    Hacim 1.2 milyonlardan bir anda 2 milyonlara ulaştı.
    Kısa vade prim yapacağından , iskontolu işlem gördüğü ve defansif yapısından dolayı
    Bütün riskleri alıp en yüklü pozisyonumu burada almıştım.
    Artık önümüzdeki günlerde hedefe yaklaştıkça pozu kademeli kapatıcaz. Muhtemelen zam olayının açıklanacağı günlerden önce şubat ayı başlarında zirve denemesi bekliyorum YTD

Pazartesi sabah blombergte ilaç sektörü üzerine bazı analizler yapıldı
    bu referans fiyat olayı önemli sektördeki istihdam olayından şirketlerin stratejisine pek çok şeyde kilit konumunda

Eğer oyun kuralına göre oynatırsa zam olayında önümüzdeki dönemde devletin sağlık harcamalarındaki payda ciddi etkilenecek
    Geçen sene 9 ocakta herşey belli gibiydi bu yıl şubatı bulduracaklar anlaşılan
    Selec için bugünlerde 4 üzerine yerleşmesini bekliyorum YTD

Ne selçuk ezcaymışsın be aracı kurumları geçecem bu gidişle gırtlağına kadar ilaca gömüldüm 4 e değdiremedim
    Acısını çıkartırım günü gelince bunun YTD

İlaç olayında işler artık artık sarpa sarcağa benziyor burnuma gelen kokular hoş değil
    Geçtiğimiz günlerde bakan bey ve ilaç üreticileri temsilcileri ve konuyla ilgili birimler fiyat belirleme konusunda bir toplantı yapılmış olup hükümetin konuyla ilgili bu yıla için yasal hazırlıkta olduğu konuşuluyor. Firmaların hoşuna gitmeyecek gelişmeler yaşanabilir
    Sadete gelecek olursak bir zam olacak bu 2.70 euro kur ortalaması alınıp %15 civarı bir zam düşünülüyor önümüzdeki yıl için hükümetçe lakin kur farkından dolayı ciddi sıkıntılar yaşanabilir şimdiden bazı ilaçlar için Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

SELEC yabancı oranı 62 leri geçmiş kapanış güzel
    şimdi tam vakti herşey mükemmel
    esas vurgunu burda yapıcaz anlaşıldı YTD

Hisseyi baskılayıp buraya kadar getirdiler

Zam oranının %15 ten fazla olamayacağı konusunda düzenleme yapıldı ve nihayetinde yüzde 15 olarak karar kılındı

Bu şu demek 2019 için de şimdiden %15 kaptık diyebiliriz
    Zarar yok ciro ciroda öyle 7, 8 idi , bu yıl 10 ve önümüzdeki yıl 12 diyerek büyüyüp gidecek fiyatı burda böyle tutamazlar YTD

Mal yüklü olduğundan bir kısmını 4 civarından bırakmıştım

Belli ki yıl sonuda kar güzel gelecek temennim 350 civarı olması temettü az da olsa verir.

Esas ilk çeyrekte bomba bir bilanço bekliyorum
    Tanıdığım bi kaç eczacı ile sohbetimiz oldu
    20 şubat öncesine kadar millet resmen alabildiği kadar mal çekmiş depolardan nakite çevirdiklerinde edeceği karlardan bahsettiler
    Diyeceğim ilk çeyrekte satışlar patlayıp gider
    ona göre stoklarıda 1 milyar üzerindeydi korumuşlarsa müthiş bir ilk çeyrek bekliyorum

Finans satışları ile tahtayı baskılıyor şimdilik
    Önümüz açık iş terse döndüğünde 4 lere gelmesi bi kaç günümüzü alır
    Hayvan terli burada her zaman çorbamı içip çıktım bunun ciğerini bilirim yine öyle olacak
    Öncelikle 13 Nisanda temettümüzü alcaz zaten temettü öncesi ciğeri yukarı çekecekler
    Sonrasında ilk çeyrek var ilk defa 1 milyar tl üzeri stok ve yakında bildiğim daha önce görülmemiş bir zam oranı ile finansallar açıklanacak
    Geçen sene 106 milyon kar açıkladı bu yıl 120 yi rahat geçer diye düşünüyorum
    İş öncesinde temettüde kopacak zaten
    Geçen yıl mayısta temettü verdi öncesinde yaptığı yükselişi bu yıl erkene alıp nisan başından itibaren yapar umarım YTD

28 şubattan beri yabancı payı istikrarlı artıyor
    59 civarına gelmiş
    Şirket net borç durumu son bilanço ile net nakit durumuna geçti düşüşe bahane durum buydu lakin bilanço ile düzeltildi rahatlaması gerekiyordu olacak

Son 5 yıl ciro , favök , stoklar , net kar , özkaynaklar ve temettüde sürekli ve istikrarlı artış var ilgilenenler durumu tesbit etmiştir zaten
    Sektör bir şey üretmiyor hammadde ve kur etkisi olmayıp aldığı ürüne karını koyup satıyor

Gidişat o kadar net ki iş yatırım önümüzdeki 2 yıl için öngörülerini paylaşmış bile
    Net kar marjı 2.80 ile 2.82 arası sabitlemiş son beş yıl
    Ciro 8milyar idi , bu yıl 10,5 sonrası 12 ve 14 gider istikrar devam yani
    3.70 fiyat ve 7.5 fk bu hisse için olmaz emsalleri 13 fk dan işlem görürken illa kopacak bu aralarda 4 ü rahat geçmesi lazım o kadar Yatırım tavsiyesi değildir

Dün sessiz sedasız genel kurulunu yapılmış

Az önce kimler katılmış diye baktım bi
    Katılımcı Listesi 22 sayfa Selçuk ecza holding 5 yurt içi yatırımcı ve 186 yabancı fon e imza ile toplantıya katılmış
    Yaklaşık %95i hazır bulunmuş bi ben yokum
    bu kadar değerli mi bu kağıt neyse gelsin temüttümüz YTD

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)