Ralli Cafe - Sayfa 334
Sayfa 334 Toplam 338 Sayfadan BirinciBirinci ... 234284324332333334335336 ... SonuncuSonuncu
Toplam 5067 adet sonuctan sayfa basi 4,996 ile 5,010 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ralli Cafe

Yeni yılın ilk haftasında keyifler nasıl?

Alıntı aok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni yılın ilk haftasında keyifler nasıl?
    Kötü

Senden naber?

Günaydın arkadaşlar, iyi tatiller...

4. 06.January.2019, 14:10

Hatırlatma

Alıntı detan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam İbrahim Bey,
    Büyük diamond kendi çerçevesi içinde kalmaya ve sıkışmaya devam ediyor. Formasyonun sonuna yaklaştı ama henüz aşağı veya yukarı yönde kırılma yok.
    'Alt kenara takıldı' ibaresini 'buradan destek buldu' anlamına kullandıysanız buna katılamam. Alt kenara değdi diyebiliriz. Şimdilik destek ve direnç arasında gidip gelmeler yaparak formasyonu çiziyor.

Grafiğin günlük ve haftalık görünümü böyle...

Geçen ayın 12 sinde çizdiğimiz grafikte (İbrahim beyle birlikte) belirlediğimiz elmas formasyonu üstteki hatırlatma mesajında.

Endeks ertesi gün itibariyle desteği kırarak yönünü aşağı çevirdi. Elmasın zirve (100.000) ve dip (85.000) noktaları arasında yaklaşık 15.000 puan fark var. Kırılmanın 92.500 seviyelerinde olduğunu görüyoruz. Normal şartlarda formasyon hedefi 92.500 - 15.000 = 77.500 gibi olmalı. Ancak öte taraftan sarı çizgilerle belirttiğim bir düşen kanal var. Hareketin şimdilik bu kanal içinde kalması daha olası görünüyor. Dolayısıyla hedefin 84.000 (veya biraz daha altı) gibi olması olasılığını daha fazla öngörüyorum.

Konu detan tarafından (06.January.2019 Saat 14:40 ) değiştirilmiştir.

istanbula dönmüşsün grafik öyle diyo

Alıntı ayhan53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbula dönmüşsün grafik öyle diyo

Babamın vefatından bu yana İznik'e hiç gitmedim ki.

Ayıların ayısı Ayhan, grafik hoşuna gitti mi?

69.069 dan başkası kesmez beni 84 ne ki

Sayın detan selamlar.. Grafik güncellemesi için teşekkürler. Bist yönünde bende 76bin hesabı yapmıştım. İğneler dahildi galiba iyi hatırlayamadım. Formasyon gereği 77.500 olarak aldık kabul ettik. Zaten kabaca hesaplamıştım ben. Önemli olan trend tahmini yapıp önlem almaktı amacımız. Arada 84-82 gibi destekler olası.

Cuma günü borsada bir fırıldak çevirildi kanaatindeyim. Bisti yeşillendirerek ky çekildi gibi geldi bana. Oysaki çoğu taşıyıcı hisse katılmadı. Daha tehlikelisi abd yönündeki ciddi düzeltme idi. Her fırsatı değerlendiriyorlar. Hayırlısı olsun. Kur grafiği çanağa yönelecek gibi duruyor. Adamlar çiziyor bizde tutturabilsek krizi fırsata çeviririz belki!!!
    Bol kazançlar dilerim

ABD Suriye'den çekilme konusunda çamura yatmaya başladı. Trump'ın Güvenlik Danışmanı John Bolton, "Kürtleri korumaya yönelik anlaşma olmadan Suriye'den çekilmeyeceğiz" demiş.

ABD ile anlaşma yapılacağı ve sıkıntıların sonlanacağı varsayımıyla piyasada bir rahatlık olmuştu. Bu haberin etkisi ile yarın kısmen olumsuz bir tablo görülebilir.

Alıntı İbrahİm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın detan selamlar.. Grafik güncellemesi için teşekkürler. Bist yönünde bende 76bin hesabı yapmıştım. İğneler dahildi galiba iyi hatırlayamadım. Formasyon gereği 77.500 olarak aldık kabul ettik. Zaten kabaca hesaplamıştım ben. Önemli olan trend tahmini yapıp önlem almaktı amacımız. Arada 84-82 gibi destekler olası.

Cuma günü borsada bir fırıldak çevirildi kanaatindeyim. Bisti yeşillendirerek ky çekildi gibi geldi bana. Oysaki çoğu taşıyıcı hisse katılmadı. Daha tehlikelisi abd yönündeki ciddi düzeltme idi. Her fırsatı değerlendiriyorlar. Hayırlısı olsun. Kur grafiği çanağa yönelecek gibi duruyor. Adamlar çiziyor bizde tutturabilsek krizi fırsata çeviririz belki!!!
    Bol kazançlar dilerim

İbrahim Bey size de bol şanslar, bol kazançlar.
    Önemli olan yönü ve takribi hedefleri kestirebilmektir. Bir veya iki bin puan yanılmak hiç önemli değil. Bu piyasada her seferinde nokta atışı yapabilecek bir babayiğit olmadı, olmayacak da.

Sizin borsa ve analiz geçmişinizi bilmediğim için bu noktada müsaadenizle sadece kendime bir pay çıkarayım.

Trend oluşumlarını, dönüşleri veya bir trendin sonlanacağı seviyeleri birkaç hafta veya ay önceden öngörebilen kaç tane analist var bu alemde? Biz bunu 20 seneden fazla zamandır yapıyoruz ve tahminlerimizin gerçekleşme oranı %80 nin üzerinde. Bilenler biliyor....
    Birçok analist geleceği öngörmek yerine, gelişmeleri ve son günlerde yaşanan piyasa hareketlerini anlatıp geçmişin analizini yaparak ekranlarda para kazanıyor. Bizim gibiler ise aynaya bakıp geçmişi değil önümüze bakıp geleceği görmeye çalışıyoruz. Bu hem bilgiyi paylaşmak hem de etik açısından çok önemli bir meziyettir.

Günaydın, herkese hayırlı haftalar diliyorum.

Detan abim otel resimlerini gördüm çok güzel olmuş. Tamamen bitince daha da harika olacak.

ARALIK AYI YABANCI İŞLEMLERİ - 2018

Yabancı yatırımcılar Aralık ayında 57 milyon dolarlık net satış gerçekleştirdi. Böylece, 2018 yılında kümülatif olarak 2.007 milyon dolarlık net satış gerçekleştirildi.

En çok alım yapılan hisseler: BIM US$19mn, Halk Bankası US$17mn, Garanti Bankası US$16mn, Türk Telekom US$16mn ve Petkim US$12mn.

En çok satış yapılan hisseler: Kardemir (D) US$26mn, İş Bankası (C) US$25mn, Aselsan US$23mn, Turkcell US$20mn ve Yapi Kredi Bankasi US$18mn.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)